Ръководството на МВР е в САЩ. Най-вероятно – с доклад и с отчет. И предполагаемо – за нови заповеди и инструкции… Делегацията, ръководена от министър Емил Дачев, замина за Съединените щати на на така наречено „работно посещение“. В нейния състав са още главеният секретар на МВР Георги Кандев, заместник-министърът Иван Анчев и началникът на политическия кабинет Ивелина Дундакова.
В рамките на визитата са проведени срещи с представители на Департамента по вътрешна сигурност и Департамента по правосъдие на САЩ, както и с представители на Службата за специални разследвания на Военновъздушните сили на САЩ (AFOSI). Посетени са и други американски институции и агенции..
Според официалната версия по време на разговорите е отчетено „отличното двустранно сътрудничество в областта на сигурността, с приоритетен фокус върху противодействието на тероризма, граничната сигурност и миграцията“. Българската делегация е наблегнала върху „значимия напредък на страната ни в изпълнението и финализирането на процеса по присъединяването към Програмата за безвизово пътуване на САЩ (Visa Waver Program – VWP)“. Констатирано е „високо ниво на партньорство и оперативно сътрудничество между институциите на двете държави, включително чрез обучение, обмен на експертиза и професионален опит и развитие на съвместната работа по линия на сигурността и правоохранителната дейност“. Същевременно са обсъдени възможности за разширяване на практическото и експертното взаимодействие между партньорските институции на двете държави. В контекста на горното са проведени срещи в Държавния департамент на САЩ с представители на Бюрото по международни въпроси в областта на наркотиците и правоприлагането, Бюрото по европейски и евразийски въпроси, Бюрото по противодействие на тероризма и Бюрото по консулски въпроси и е осъществено посещение на Службата за дипломатическа сигурност към Държавния департамент на САЩ в Арлингтън, по време на което посещение е проведена среща с нейното ръководство.
Освен с официалните представители на държавните институции, Българската делегация се е срещнала и с представители на българската общност във Вашингтон и региона, както и с представители на Българо-американската полицейска асоциация (BAPA).
Но… Дотук с официалната част!
Какво можем да предположим относно неофициалната?
Всичко от методичката, използвана от службите на САЩ за организирането на цветни революции, майдани и прочие събития в държави, подлежащи на дестабилизация, за да бъдат „стабилизирани“ впоследствие от компрадорски и военизирани, зависещи изцяло от САЩ режими. Когато става дума за настоящи или бъдещи фронтови държави, каквато например беше и е Украйна, според рецептурника режимите са от фашистки тип. Тяхната главна задача е да прочистят държавния апарат от опозиционни кадри, а обществото от неформални водачи, които работят срещу интересите на САЩ и които ефективно противодействат на усилията, полагани от САЩ за осъществяване на щатска имперска световната доминация. Ако се наложи, режимите трябва да предприемат необходимите действия такива хора да бъдат „неутрализирани“ дори физически. И същевременно същите режими трябва да създават благоприятни условия за усвояване на милиарди долари чрез фирмите на богоизбраната върхушка за въоръжаване, за изграждане на предварително планирана военна инфраструктура, за военната логистика, за обучаването на армейския състав и създаването на нови армейски кадри, за организирането на населението за масова война.
Значи ли това, че МВР е било инструктирано да се прочисти до корен от проруски кадри, да промени личния си състав чрез приобщаване в структурите му на антируски, фашизирани групи от радикализирани елементи, включително представители на футболни клубове и агитки, включително бивши бойци от украинската армия, намерили убежище в България, както и български доброволци, воювали за каузата на Украйна? Значи ли това, че са му били вменени функции да следи и създава затруднения на граждани, израяващи симпатии към Русия и да обръща гръб на техните жалби във всички случаи, в които тези граждани са били потърпевши? Значи ли, че му е подсказано да си затваря очите и да толерира хулигански и насилствени прояви срещу проруско настроени граждани и срещу рускоговорящи общности, фирми, медии и сдружения? Значи ли, че ще съдейства за национализацията на активите на нарочени собственици, за да преминат след това тези активи в ръцете на предполагаемо американски компании и на техните чуждестранни и български слуги? Значи ли, че на това ръководство му е обяснено защо трябва не само да толерира, но и да подпомага всячески извършителите на всякакви, включително престъпни деяния, насочени срещу всеки български гражданин, дръзнал било да симпатизира на Русия, било да изразява проруски нагласи, било просто да отхвърли натрапваните му така наречени „западни ценности“, модели на поведение и манипулации?
Значи ли?
Опасявам се, че значи. И се моля богу аз да съм сгрешилият, та всичко да си остане в сферата на предположенията и на журналистическите спекулации.
Впрочем, скоро ще се разбере.
Защото… Как беше? …„По делата им ще ги познаете!“
Автор: К. Т.
Източник: по материали на информационната агенция OFFNews
Следвайте ни в:
ТВ Сайт: https://tvsb.bg/
YouTube: https://bit.ly/41wMFTt
Facebook: https://bit.ly/442rv1k
Сайт: https://spravedlivanews.bg/
Tik Tok: @tvspravedlivabulgaria





